Aktuality

Aktuality

21.5.2008

Funkčnost programu je ověřena pro systém Microsoft Windows Vista jak 32 bitové tak 64 bitové verze. Nyní je tedy možné tento program provozovat na počítačích s nainstalovanými systémy Windows Vista ,Windows XP a Windows 2000.3.9.2006

K dnešnímu dni bylo na těchto stránkách zprovozněno diskusní fórum kde je možno klást otázky týkající se tohoto programu a je zde možno probírat vše okolo transformátorů,elektroniky a bastlení. Pokud bude zájem návštěvníků o toto fórum je možné zasílat náměty na zřízení dalších diskusních skupin. Doufám,že se toto fórum stane hojně navštěvovaným a živím.

14.6.2006

V programu se objevila chyba nerespektující různé nastavení místních a jazykových podmínek systému. Jednalo se především o volbu oddělovače desetinných míst. Mohlo se stát,že v systému byla jako oddělovač desetinných míst použita tečka a pak program zobrazoval chybové hlášení. Po drobné úpravě je nyní jedno zda je jako oddělovač desetinných míst zvolena tečka nebo čárka. Program již toto respektuje a problém byl tím odstraněn. Nyní je možno stáhnout celý program již s touto opravou. Za případné problémy se omlouvám a děkuji Josefu Musilovi ,který mě na tuto chybu upozornil a prosím zájemce o tento program ,aby mě při nalezení nějakých chyb či problémů kontaktovali a upozornili.

17.5.2005

Jelikož jsem na úplně prvních provizorních stránkách slíbil,že se budu v budoucnu věnovat vývoji programu pro návrh svařovacích transformátorů a transformátorů třífázových, musím nyní s politováním oznámit,že s ohledem na praktické zkušenosti s vývojem svařovacích transformátorů, zejména nemalé finanční náklady na výrobu pouze jednoho kusu a zdlouhavé ladění jsem tyto projekty pozastavil. Další důvody jsou,že v dnešní době je cena svařovacích zařízení ať už pro obloukové svařování,nebo pro obloukové svařování pod ochrannou atmosférou,jsou cenově dostupné s uspokojivými parametry a také,že v případě potřeby je daný transformátor velice snadno a rychle navržený pomocí tužky a kalkulátoru. Čas který bych věnoval tomuto projektu je neadekvátní k využití výsledného programu. Proto prosím za prominutí všechny,kteří očekávaly tyto programy a odkazuji je v sekci odkazu na literaturu.

31.11.2004

Ke stažení je k dispozici verze 1.1.0 ,která umožňuje návrh transformátorů s toroidními jádry dle DIN 42311.Je možné navrhnou transformátor s jádry nenormalizovaných rozměrů.